italian food Krakow

Prawdziwie włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najczęsciej spotykany typ gastronomii. Lubimy jedzenie włoskie gdyż jest smaczne, pożywne oraz ładnie wygląda na talerzu. Bez wątpienia najczęściej jemy pizze. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci próbują rzadsze potrawy takie jak canelloni, polentę i desery włoskie.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji należy przyjrzeć się kilku elementom: czy restauracja stosuje włoskie produkty, czy w menu znajdują się też mniej popularne dania, czy karta win, zawiera typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to duża różnorodność i dania z różnych części Włoch. W najlepszej restauracji znajdziemy naturalny smak Włoch.

Włoska kuchnia jest łatwa, ale to wcale nie oznacza, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Aromatyczne wino z Włoch

Żadna restauracja włoska, która aspiruje do bycia ekskluzywnym miejscem na gastronomicznej mapie miasta, nie może zaniedbywać wina. Posiłek na włoską modę bez wyjątku musi obejmować również wino. Odrobina alkoholu to dla Włocha cos zupełnie naturalnego. zamawiamy w restauracji Najbardziej popularne wina z Włoch to toskańskie vin santo, lombardyjskie oltrepo pavese oraz monti z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście ma być postrzegana jako klasycznie włoska, powinna posiadać szeroki wybór win.

Klasyczna włoska restauracja

Chcąc zrozumieć fenomen kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości trzeba poszukać restauracji, która jest w stanie przyrządzić nie tylko makaron i pizzę.
Zobacz film