hydrolat z róży

Kosmetykinaturalne – dobrodziejstwo hydrolatów

hydrolat do włosów

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z przyjemnością użytkowane, bo mało w nich syntetycznych dodatków, konserwantów, pigmentów oraz złośliwych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w cerę i odpowiednio ją odżywiają.

naturalny hydrolat lawendowy

Czy warto wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź roślinna, a właściwie produkt uboczny, jaki powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te preparaty naturalne można używać jako toniku do twarzy bądź też dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się zwłaszcza dla cery wrażliwej, bo hydrolat działa o wiele łagodniej od samych olejków eterycznych. Znakomicie łagodzi skórę po depilacji bądź też gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, czy dorzucić do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat wolno wzbogacić krem do twarzy używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na skórze oraz zapobiegnie zatykaniu porów. Wykorzystuje się ich również do mieszania maseczek w proszku lub też rozpuszczania peelingów.

Jakie są walory hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one wybitnie łagodne, można je wykorzystywać bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty trzeba dostosować wedle ukochanego zapachu lub też właściwości rośliny, z jakiej powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a środowisko
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie tylko o własną skórę, niemniej jednak oraz o przyrodę. Tego rodzaju towary do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.